Navštivte výstavu Archeologie z nebe!

Víte, že za úžasnými archeologickými objevy není nutné podnikat cesty na vzdálená a exotická místa? Tato výstava Vás přesvědčí, že jediné, co potřebujete, je vydat se do naší pestré a bohaté krajiny.

Výstava Archeologie z nebe Vám umožní vystoupat do nadpozemských výšin, z nichž lze spatřit to, co je běžně neviditelné: stopy po životech našich předků dávno ukryté pod zemí nebo v reliéfu terénu.

Výstava představuje dálkový archeologický průzkum krajiny, dává ho do historických i oborových souvislostí a zasvětí Vás do odborníky používaných postupů. Provedeme Vás prvními pokusy odlepit se od země a nazírat na krajinu z výšky. Naučíte se číst pozůstatky po životech našich předchůdců v krajině. Dozvíte se, kam technologicky dospěla archeologie za posledních 100 let.

Kromě fotografií řady archeologických památek ukrytých pod zemí a objevených z letadla díky specifickým příznakům v krajině, které Vás naučíme rozpoznávat, Vás čekají 3D modely i animované virtuální 3D rekonstrukce památek, přístroje a zařízení používané při výzkumu, model příznaků v dozrávajícím obilí či rekonstrukce hrobu keltského bojovníka. To vše představíme zasazené do krásných záběrů krajiny z ptačí perspektivy.
Čekají na Vás také hravé aktivity jako simulace řízení dronu, tvorba vlastních krajin v interaktivním pískovišti nebo stavba pravěké vesnice.

Těšíme se na Vás na palubě letu po krajinách současných i minulých. Neváhejte a kupujte letenky na pokladně pavilonu Anthropos.